ZİYARET


HABER MERKEZİ: Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi İ.E.T.T Genel Müdürlüğü ve Çevre Belediyeler Çalışanları Dayanışma İş ve Trafik Kazalarını Önleme, Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Salim Sezer, amaçlarının üyelerinin çalışmakta olduğu işyerlerinde asli görevlerini ifa ederken meydana gelen trafik kazaları ya da iş kazaları sonucu ödemek zorunda kaldıkları maddi tazminatlar sebebiyle uğrayacakları maddi zararı asgariye indirmek olduğunu söyledi.

6 bin 40 İ.E.T.T çalışanından 4 bin 738'nin derneklerine üye olduğunu belirten Sezer, göreve geldikleri 2001 yılı Kasım ayından itibaren çalışmalarına hız kazandırdıklarını ifade etti. Sezer, yönetim olarak ilk yaptıkları işlerden birinin Genel Merkez'e 3 adet Hyundai marka minibüs almak olduğunu kaydederek, "Bu araçlar tıpkı diğer araçlarımız gibi, acil durumlarda Kaza Ekiplerinin hizmetinde olacak" dedi.

Sezer, önümüzdeki 2 yıllık dönem içerisinde şu hizmetleri yapmayı düşündüklerini şöyle açıkladı: "Hedeflerimizden biri derneğimize bir sosyal tesis yapmaktır. Bunun içinde gerekli araştırma ve etütler yapılmaktadır. Kaza ve hastane hizmetleri, promosyonlar, sünnet şölenleri, düğün yardımları, mağdur üyelerimize yönelik gıda ve yakacak yardımları, bundan sonra da daha geniş ve kapsamlı olarak sürdürülecektir. Ayrıca derneğimiz kurulduğu günden bu yana, iş ve trafik kazası sonucu cezaevine düşen arkadaşlarımıza işveren tarafından maaşı ödenmiyorsa, iş akdi feshedilmediği sürece ailesine maaş ödenecektir. Bunun yanı sıra yaralamalı ve ölümlü kazalardan dolayı mağdur olan arkadaşlarımıza avukat olmak üzere her türlü maddi ve manevi desteğimiz artarak sürecektir.

Gazetemiz Genel Müdür vekili Ömer Yüksel Özek de dayanışma ruhunun toplumun tüm kesimlerinde oluşmasının gerekli olduğunun altını çizerek, 'İ.E.T.T çalışanlarının bir araya gelerek oluşturdukları bu güzel birliktelik herkese örnek olmalıdır" dedi.

Genel Başkan Salim Sezer'in gazetemizi ziyaretinde Genel Başkan Yardımcısı Cumali Poyraz, Genel Sekreter İsmail Öztürk, Genel Mali Sekreter Adem Bıdı, Bahçelievler Şube Başkanı İmdat Şahin, Şişli Şube Başkanı Tuncay Demirkıran ile Edirnekapı Şube Başkanı Orhan İlhan'da hazır bulundu.

Haberi resim olarak gör

YENİ ŞAFAK