İ.E.T.T.'nin ALTIN ŞOFÖRLERİ

İETT, başarılı şoför ve teknik personelini ödüllendirmeye devam ediyor. Kasım ayında Anadolu yakasında yapılan “Altın Şoför – Altın Anahtar “ ödül törenine Avrupa yakasında bulunan garajlarla devam edildi. Edirnekapı ve Ayazağa garajlarında yapılan iki ayrı törende 46 personele 23 bin YTL tutarında altın dağıtıldı. Kasım ve Aralık aylarında şoför ve teknik personele dağıtılan ödül miktarı toplamda 48 bin YTL ‘yi buldu.

Başarılı şoför ve teknik personelin cumhuriyet altını ile ödüllendirildiği “Altın Şoför - Altın Anahtar” ödül törenine İETT genel müdürü Mehmet Öztürk’ün yanı sıra genel müdür yardımcısı Ali Bölükbaşı, İ.B.Ç.D. genel başkanı Salim Sezer, İ.B.Ç.D. Anadolu şube başkanı Mehmet Kılıç, Hizmet-İş Sendikası 2 nolu şube başkanı Ali Osman Kart, 3 nolu şube başkanı Talat Demirel, Bem-Bir-Sen İETT şube başkanı Nurettin Aslan ile daire başkanları, birim müdürleri ve çok sayıda İETT çalışanı katıldı.

Edirnekapı ve Ayazağa garajında yapılan ödül törenlerinde konuşan genel müdür Mehmet Öztürk, çalışanlardan İETT’yi sevmelerini, araçlarına ve garajlarına sahip çıkmalarını isterken “Sizler her biriniz Büyükşehir belediye başkanının birer temsilcisisiniz. Bu nedenle çalışmalarınızda bir tek şeyi esas almanızı istiyorum. Hoşgörü, hoşgörü, hoşgörü...” dedi.

Genel Müdür Öztürk, İETT’nin 2007 yılında büyük yatırımlar yapmayı planladığını belirterek “Bu yatırımlar hep sizlerin emeğiyle oluşturulan katkılarla ve kaynaklarla gerçekleşmektedir. Bunun bilincindeyiz. 2007 yılında ulaşıma yeni konseptler ve yeni açılımlar getirme düşüncesindeyiz. Bunların başında cadde tramvayına alternatif olarak düşünülen 26 metre uzunluğunda lastik tekerlekli tramvay (Metrobus) olarak adlandırdığımız bir sistem var. İlk etapta 50 adet alınacak bu araçlarla yeni hatlar tesis edilecek, bu da sizlerin yükünü biraz daha hafifletecek.” şeklinde konuştu.

6 Aralık Çarşamba günü Edirnekapı, 7 Aralık Perşembe günü ise Ayazağa garajında yapılan ödül törenlerinde sunuş konuşmalarını yapan müşteriler daire başkanı Alaeddin Şahin İETT’nin ödüllendirme sisteminin diğer çalışanları da motive ederek önüne yüksek hedefler koymasına sebep olduğunu söyledi ve törenlerin önümüzdeki aylarda da devam edeceğini belirtti.

Törenlerin sonunda; yapılan performans değerlendirmeleri sonucu Haziran ayından bu yana ödüle layık görülen başarılı şoför ve yardımcı elemanlara ödül ve plaketleri genel müdür Mehmet Öztürk, İETT yöneticileri ile konuk dernek ve sendika yöneticileri tarafından verildi.

Edirnekapı ve Topkapı garajı altın şoförleri: Ali Aydın, Mustafa Saymaz, Zekeriya Yılmaz, Halil Şan, Halis Güveç, Hüseyin Aygüneş, Mehmet Kutlu, Halil Yeşilyurt, Mehmet Buçan, Nail Kurtçuoğlu, Faruk Görmüş, Sabahattin Karasu, Turan Ertan, Ahmet Ergün, Hasan Çiçek, Mehmet Alkan, Bayram Sakaoğlu, Metin Gümüşhan, Yusuf Tanrıkulu, Recep Ulusoy, Aziz Bodurlu, H.İbrahim Sekmen, Ramis İliksiz, Kadir Sarı, Fikret Çelik, Hüseyin Şimşek, Mehmet Bahri Güneş,Cumhur Öztürk, Abdullah Yiğitel, Hasan Çetin, Hasan Gacal, Ayhan Sevim, Ahmet Umul,İsmail Cesur, Uğur Öğüçmert.

Ayazağa garajı altın şoförleri: Metin Ay, Ali Dülger, Seyfi Azaklı, Neşet Kök, Cevat Saçan, Emin Eren, Sezer Çetinkaya, Naci Akçay, Mustafa Tozlu, Mustafa Cem Bembeyaz, İbrahim İlhan Kinet, Mustafa Balıkçılar, Nurettin Kavraz, Mustafa Contay, Mustafa Çakır, Hüseyin Demirel, Naci Baş, Ömer Kabil, Ömer Kılıç, Kamil Bilgili, Mustafa Yavuz, Mukayit Çay, İsmail Elekçioğlu, Osman Ali Şan, Ömer Kara, Fatih Tınaz Kırbaş, Mehmet Şafak, Rafettin Erdem, Seyfali Kaya, Selim Can, Ercan Özdemir, Taşkın Özdemir, Seyfettin Çelik, Hüseyin Altı, Faruk Gürbüz, Adem Alpaydın, Hüseyin Öztek, Turgay Yılmaz, Bülent Karahaliloğlu, Ali Özcan, Ebubekir Doğan, Akın Güzelyurt, Bayram Kaş, Hasan Öksüz, Harun Bekar, Ali Beki.

14 ARALIK 2006
İETT RESMİ SİTESİ