Derneğimizin Tarihçesi

İ.B.Ç.D. Derneği, 1998 yılının Temmuz ayında kurulup, üyelerine hizmet vermeye başlamıştır. Aradan geçen süreçte büyümesiyle, kurumlaşmasıyla, kuruluş amacına uygun asli görevinin yanında sosyal amaçlı hizmetleriyle, çalışanlarımızın yanında olmuş, içerde ve dışarıda takdir edilen, İstanbul'un dört ayrı bölgesinde kaza hizmet ekipleriyle üyelerine hizmet eden, geniş tabanlı sivil toplum örgütü olarak görev yapmaktadır. Bu başarıda emeği ve katkısı olan herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz.

İ.B.Ç.D. Derneği, hizmet erlerinin markası, güçlü ve iradeli kadronun adresi ve geleceğe açılan ufuk kapımızın anahtarıdır. Bunun için bizler farklı olmaya, farklı kalmaya ve başarmaya mecburuz, emeğe ve alın terine sahip çıkmak, hepimizin ortak görevi ve boynunun borcudur. Bu inanç ve azimle çalışıyor ve ciddi işlere imza atıyoruz.

Derneğimiz, her bölgede ayrı ekiple üyelerimize kaza ve sosyal amaçlı hizmet vermektedir. buna göre; Hukuk büromuza bağlı avukatlar tarafından üyelerimize, karakol ifadelerinden itibaren, Yargıtay sonucuna kadar kesintisiz hukuk hizmeti verilmesi, hasar, tazminat, para cezası, kefalet, trafik cezası, alkol ve adli tıp gideri, avukat vekalet ücreti ve benzeri ödemelerin aksatılmadan yerine getirilmesi, yılda ortalama üç defa garajlarda sabah kahvaltı verilmesi, yıl içinde belirli zamanlarda ihtiyaca göre, yönetici ve delegelerle çalışma toplantıları yapılması, her yıl mayıs ayında cuma kılınan garaj mescitlerimizde, İETT de işçi ve memur olarak çalışan ve rahmetli olanlar ile halen çalışanların rahmetli olan yakınları için Kuran ve Mevlit okutulması, her yıl ortalama 250 üye çocuğunun tüm ihtiyaçları ve kesim ücreti karşılanarak sünnet ettirilmesi, belirli zamanlarda eğitim semineri düzenlenmesi, Ramazan ayında toplu iftar verilmesi ve mağdur olan üyelerimize gıda yardımında bulunulması, bayramlarda çukulata kandillerde lokum ikram edilmesi, cenaze, yol ve ölüm yardımı yapılması, doğal afet ve sağlık için üyelerimize nakit yardımda bulunulması, kaza yapan veya hasta olan üyelerimiz hastanede veya evinde ziyaret edilmesi, garajlarda bulunan sağlık birimlerine kan ve idrar tahlili için cihazlar alınması gibi bir çok sosyal amaçlı hizmetler üyelerimizin hizmetine sunulmuştur. Özetle bizler her icraatımızı kalıcı ve uzun vadeli yapmaya özen gösteriyoruz.

Dernek yöneticileri olarak kanun ve tüzük’te belirtilen amaç ve prensiplere bağlı kalmak kaydıyla, en geniş manada sosyal alanda hizmet etmeye çalışıyoruz. Sevgi ve saygılarımızla.

Genel Yönetim Kurulu